Історія села Жукін

Жукін

Селище Жукін розташоване в мальовничому районі на правому березі Десни. У безпосередній близькості від села протікає річка Десна (Старий). У 70-х рр. Незважаючи на те, що село поступово забудоване сучасними особняками, на вулицях досі зберігаються будинки сільського типу. Населення Жукіна становить близько 900 осіб.

Про те, що поселення існували на цій території з давніх часів свідчать унікальні археологічні знахідки. Залишки неолітичних, бронзових і пізніших скіфських поселень були знайдені біля сіл Жукін і Боденки. Також в районах Вишгорода і Жукін знайшли жертви з монет початку нашої епохи і прикраси 6 -8 століття.

Село Жукін виникло на місці давніх укріплень на березі Десни за часів Володимира Мономаха. Поселення назвали на честь пильного Щука, який заснував захисні споруди за наказом губернатора Вуйтатика. У 15 столітті в Жукіні було засновано поселення монастиря. Надходження від різних ремесел монахині передавали в монастир Києво-Печерської лаври.

На початку ХХ століття в місті Жукін відкрилася дворічна парафіяльна школа.

Під час Другої світової війни село оплачували до 1943 року. Жителі села створили партизанське угруповання «Перемога» під керівництвом братів Науменко. 21 вересня місцеві жителі віддають шану своїм односельцям, які воювали на полях Першої світової війни С.І.П. Серед них орденами та медалями нагороджено 143 особи.

Сьогодні в селі Юкін є рекреаційна зона і улюблене місце відпочинку городян.

Відпочиваючі можуть відвідати храм Святого Миколая Архієпископа Мира з Лиціанського дива Worker.In 2000 року було завершено будівництво храму Святого, яке тривало 10 років.

Церква Святого Миколая

Свято-Миколаївський храм архієпископа Міра Лиційського чудотворц

я С. Жукін

Церкву освятив Блаженний Володимир Київський і вся Україна, предстоятель Української Православної Церкви. День храму відзначається в День Святого Миколая 19 грудня. Відвідувачі храму мають можливість помолитися на іконі ікони з мощами київського преподобного Фіофіла.

У 2001 році «Музей народного життя та етнографії» був створений ентузіастами в І-ІІІ школі освіти. Експонати музею дозволяють скласти уявлення про традиції і життя жителів Полісся. Відвідувачів зацікавить виставка «Рушники, ви мої рушники», «Українське національне одягу Полісся 18-19 ст.

Приємного відпочинку!            Подивитися карту >>>>>>>>>