Екскурсії

Остер-Козелец-Лемеші-Чемер (77 км)

Остер Городець-Вострський (м. Остерський)

"У місті 6606 (1098) 3алат Володим-ваш град на Встрі Тркве на n парубочому мі Михайло стон, а вирх — слиз Нарубиль-н" (літопис Іпатєва). Перша письмова згадка про нього датується 1098 р., коли місто заснував Володимир Мономах під назвою Городець. Однак є свідчення, що укріплений форпост словенців існував на цьому місці ще з часів Володимира Великого. Своєю бурхливою історією місто завдячує розташуванню на перетині важливих торговельних шляхів від північних князівств доВізантії та Києва. За часів Київської Русі Городець неодноразово руйнувався внаслідок княжих чвар, але щоразу його відновлювали. Остаточно він був зруйнований у 1240 році вторгненням монгольських татар. З часом поселення Старого Остера з'явилося на місці зруйнованої фортеці.

Козельець (Значення)

Козел відомий з початку 17 століття, коли він в був частиною Речі Посполитої, будучи укріпленим і значущим містом. У місті були розроблені ремесла, рибальство, захлину зерна. Населення міста брала активну участь у селянсько-козацьких повстаннях проти польської знаті у 20-30-х рр. Козелецька сотня взяла участь у визвольній війні 1648-1654 років і в складі Слести Київського полку. На Переяславській Раді також були присутні представники Косельця. За послуги жителів міста Богдан Хмельницький сертифікат від 1656 р. надав Козельц Магдебурзьке право.

с. Лемеші

Саме тут у родині козака Григорія Розума народилися Олексій та Кирило Розумські, які відіграли не останню роль в історії Росії.

С.Чечер

Ім'я Чемер на древніх кельтах означає "земляк", який пов'язаний з Кемером в Туреччині і Кемером в Латвії. У селі Чехер в юності співав у місцевій Михайлівській церкві Олексій Розумовський. Наразі в селі збереглася пам'ятка дерев'яної архітектури садиби Пашковського.

 

Рекомендуємо відвідати: