Остер-Козелец-Лемеші-Чемер (77 км)

Остер-Козелец-Лемеші-Чемер (77 км) показати на карті

Остер 

"У місті 6606 (1098) 3алат Володим-ваш град на Встрі Тркве на n парубочому мі Михайло стон, а вирх — слиз Нарубиль-н" (літопис Іпатєва).

Перша письмова згадка про нього датується 1098 р., коли місто заснував Володимир Мономах під назвою Городець. Однак є свідчення, що укріплений форпост словенців існував на цьому місці ще з часів Володимира Великого. Своєю бурхливою історією місто завдячує розташуванню на перетині важливих торговельних шляхів від північних князівств доВізантії та Києва. За часів Київської Русі Городець неодноразово руйнувався внаслідок княжих чвар, але щоразу його відновлювали. Остаточно він був зруйнований у 1240 році вторгненням монгольських татар. З часом поселення Старого Остера з'явилося на місці зруйнованої фортеці.

Рекомендуємо відвідати:

Цінною пам'яткою архітектури часів Юрія Долгорукова є «Юрієве Божественне», яке є залишками східної частини храму Архістратига Михаїла.Особливу цінність мають фрагменти фресок 12 століття, що збереглися в храмі.Побудований на черзі 11-го і 12-го століть храм був частиною системи замкових укріплень, залишки якої тепер відомі як «Вислов'янська фортеця».З 90-х років минулого століття проводилися археологічні дослідження цього найдавнішого укріплення давньої російської держави. Збереглася структура населеного пункту, що складається з округлої дитини (площею 0,75 га) на пагорбі, біля підніжжя якого був протiйлі з невеликою гаванню і величезною плантацією. фрагменти осель, знайдена давня російська кераміка, прикраси серця, наконечники стріл.

с.

Лемеші

Село Лемеші розташоване на північ від Козельзи на Києво-Чернігівській трасі. Це батьківщина сім'ї Розумових (Розумовського). Головною визначною пам'яткою села є Трисвята церква, побудована на могилі батька сім'ї — Григорія Розума — в 1755 році. Архітектор, який побудував цю прекрасну споруду, невідомий (за припущеннями це або Квасов, і Карлін, або Григорович-Барських). Церква хиз'юся над околицями, і її видно з дороги.

Трисвятильна церква в Лемесі є однією з найкращих сільських церков України. Вражає інтер'єр, відновлений реставраторами в 1974-1984 х й 1984 січня.

Вражає в інтер'єрі, можливо, три ока в трикутнику, оточеному черепами і незрозумілим написом, під арками церкви?Масони???

С.Чечер

Село Чехер розташоване на півночі Козелецького району, в 3 кілометрах від траси Е-95 (на схід) і на тій же відстані від Московського шосе. Центр сільської ради. Вона має населення близько 1900 чоловік. У Чемері збереглася досить цікава пам'ятка дерев'яної садиби архітектури — будинку землевласників Пашковського. Ці заможні дворяни були власниками Чемірського спиртзаводу. Це підприємство існує в селі і зараз. Вони побудували садибу в другій половині 19 століття. У радянські часи в ньому хаусся сільський клуб.

У Чемері є занепокоїта дерев'яна Михайлівська церква. Він був побудований в 1888 році. Раніше на його місці стояла інша церква, також Михайлівський. У ньому хлопець співав у церковному хорі Олександра (Олексія) Розума (Розумовського) — майбутнього генерала-фельдмаршала і таємного чоловіка імператриці Єлизавети. Тут співака помітив полковник Федір Віснєвський і відвів до хору в Санкт-Петербурзі. А молодший брат Олексія — Кирило Розумовський (генерал-фельдмаршал, сенатор, президент Російської академії наук) був останнім гетьманом України.

Така пам'ять про дитячі роки Олексія збереглася в пам'яті народу. Одного разу, побачивши сина з книгою, п'яний батько схопив сокиру і Іда переслідував його по будинку. Хлопчик, побоюючись батьківського гніву, втік з дому і оселився в селі Чемер, що в 18 кілометрах від Лемеші.

Там він заробляв хліб, співаючи в церковному хорі, так як мав чудовий голос і музичне вухо, що визначило його долю. А юнак, мовляв, вражений своєю зовнішньою красою.

На різдвяні свята 1731 року полковник Федір Вісневський пройшов через Чеман, відвозяю з Угорщини на царський двір до токайського вина. Відвідавши місцеву церкву, де проходила святкова служба, він був вражений співом і красою юного хореографа і запросив його до Петербурга.

Так у 22 роки Олексій потрапив до королівського придвоєний хор, де з часом і привернув надзвичайну увагу принцеси Єлизавети. У 1742 році в приміському селі Перово, за чутками, відбулося таємне весілля імператриці Єлизавети з Олексієм Григоровичем. Після цього Розумовський оселився в палаці квартир, прилеглих до камер імператриці; Вранці вони разом поснідати. Мало російських страв на кшталт борщу вписували в меню офіційних вечерь, а Розумовський сидів за столом завжди поруч з государем.

Єлизавета подарувала Олексію Розумовському палац Аніченка, який нагадував сусідній сад, фонтани, клумби Петергофа.

Кажуть, що саме в Чемері, на спиртзаводі, вперше запустили в масове виробництво горілки chemerges — специфічний напій, в який була додана танеріка. Ця отруйна рослина в невеликих кількостях є медичною (ну майже як і всі), а також має легку наркотичну дію. Горілку настоюють з більш «п'янким» ефектом. У Росії його часто називають косоріликом. "Правий", ніжергеї — це картопляний спирт. Він був виготовлений на дореволюційному обладнанні землевласників Пашковського на Чеменському спиртзаводі. У голодні 30-х це був не тільки основний продукт харчування для китайців, але і основна дійсно конвертована валюта!

Нагадаємо також, що в 1938 році в Чемері народився видатний радянський актор Олексій Петренко.