Риболовля та гриби

Десна – річка, заспівана українською класикою.

Саме для багатьох жителів Києва і сусідніх містечок чи не головне місце відпочинку. Сюди мчать намети, байдарки та вудки.

Назва річки була дана в давнину. У перекладі зі старослов'янської "Десна" означає "права рука". Одне з давніх племен слов'ян на відступі після нищівної поразки пішло на північ, зустрічаючи річку. Вона була на їх правій стороні.

Сьогодні Десна протікає територією Сумської, Чернігівської та Київської областей. Загальна протяжність становить 1130 км, а на Україну припадає майже половина протяжності Десни. Все інше в Росії.

25180_DSCN5783_123_377lo_786x588

Приїжджай сюди на риболовлю!Тут можна зловити і щуку, і ліню, і зандер, і плацдарм, і сома.Улов може бути дуже враженим і різноманітним. Рибалки кажуть, що рибу можна виловити не тільки в самій Десні, але і в її притоках.

У Десні та її невпорядкованій водах виявлено понад 35 видів риб. Серед них тюль, стерлядь, плотва, ялина, головаль, мінноу, червоний перець, щука, зародок, синій, лящ, виразка, лінь, подуст, санник, марена, верхня рука, гуси, сазан, короп, золотистий і сріблястий короп, гомілка, хуртовина, вищипування, сом, огол, озхін, нал, нал, нал, сани, Майже половина цих риб знайома Десні. Цінні види, зокрема стерлядь, вугор, налім, сом, марена, сазан рідко зустрічаються, а стерлядь і марена заносяться до Червоної книги України.

Помічено, що в прибережній зоні в світлий час зосереджені молоді плоті, яз, вентиляційні отвори, пориви, верхні руки, в вечірні години і вночі тут пересувається знандер, рюш, портер, клепець, сандмен. Це пов'язано зі зміною температури води і переміщенням омивних організмів. В районі Деснянського водопроводу ідентифіковано 25 видів риб, серед яких лящ, знаменник, щука, сом, виразка, синій, клептець, підстьоб, плотва, гуси, окунь, нал, шашник, червоний перець, рюш, ялина, ріг, тюльпан, сандман, сандмен, кобура, кобура, кобура, кобура. Найчисельнішими серед них є гусстер, лящ, роуч, верхня голова, рюш. Слід зазначити, що з настанням сутінків до водозаборів потрапляє найбільше риби.

Риболовля шале ясна

Ось і сомічний спійманий на Десні (7 кг.)

Також на Десну приїжджають полювати і гриби. У лісі, що оточує річку, є сосни, дуби, осики. Гриби знаходять тут субберезовики, подсиновіки і білі гриби (дуже багато).

Гриби

Гриби

Тра

вневий білий гриб на лівому березі Київського моря зараз зустрічається рідко, і більше Воропаєв, Дубешня, Щукін, Бодеки, Сувід. Вже в другій декаді липня можна відправитися на літні гриби порчіні.Влітку, якщо в Щукіні часто йдуть дощі, можна відправитися за білим грибом, лисицями і полуницею.

Грибні місця з.Юкін

Грибні місця з.Юкін

Досвідчені грибники дають пораду:

  • Краще збирати гриби вранці — в цей час вони міцні і будуть довше зберігатися в сирому вигляді.
  • Гриби в домашніх умовах потрібно обробити відразу, інакше вранці більшу його частину доведеться викидати.
  • Ягоди і гриби не можна збирати в поліетиленовий пакет — тільки в цибулю (важливо, щоб ємність дихала).
  • Не збирайте гриби біля доріжок — гриби, як губка, вбирають токсичні речовини.
  • Не куштуйте сирі гриби на язиці і не кладете в цибулю перезрілість, черв'як — так можна отруїтися.

Хороший улов і гарне «тихе» полювання!